×

۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ۷۱ اماکن ورزشی در سامانه جامع مبین ثبت شده است، گفت: ۹۲۵ مجموعه ورزشی و ۱۱ هزار و ۶۸۸ ورزشکده داریم که از این تعداد ۷ هزار و ۵۵۹ فضای سرپوشیده و ۴ هزار و ۳۹ فضای روباز داریم و برخی هر دو هستند؛ در مجموع ۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم.

 • صحن مجلس
 • نویسنده:
 • 29 خرداد 1402
 • 44 بازدید
 • 0
 • ۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم

  به گزارش مجلس فوری،  حمید سجادی وزیر ورزش ‌و جوانان در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به این سوال روح الله نجابت نماینده شیراز پاسخ داد که چرا بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور و کوتاهی در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و وعده‌های اعلام شده وزیر در خصوص ساخت تأسیسات ورزشی وجود دارد.

  وی ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) و گرامیداشت یاد شهید اسماعیلی در حادثه بالگرد و همچنین اشاره به آسیب تعدادی از مدیران وزارت ورزش در این حادثه گفت: بعد از حادثه بالگرد کمتر توانستیم خدمت مجلس فوری باشم که ان شاءالله به شرایط بهتر برسیم تا انجام وظیفه کنیم؛ همچنین عذرخواهی می کنم که به دلیل این حادثه ارتباطم با مجلس فوری کمتر شد که ان شاءالله زودتر جبران می کنیم.

  وزیر ورزش ‌و جوانان در ادامه درباره سند ملی آمایش سرزمین گفت: تهیه سند آمایش سرزمین از تکالیف وزارت ورزش و جوانان است که در روز رای اعتماد وعده انجام آن را دادم؛ این سند درباره حوزه زیرساخت است.

  وی‌ ادامه داد: توزیع عادلانه منابع اعتباری در پیش بینی پروژه های عمرانی ورزش، تصمیم سازی در برنامه اجرایی توسعه زیرساخت های ورزشی براساس پراکندگی ظرفیت های استعداهای ورزشی متناظر با پهنه بندی جغرافیای، ترسیم توزیع فراوانی اماکن ورزشی با مالکیت دولت و بخش خصوصی و ترسیم سیمای توسعه یافتگی در ورزش کشور، ۴ هدف اصلی بود که در تهیه سند آمایش ۴ دنبال کردیم؛ بر همین اساس سامانه ای درباره ترسیم توزیع فراوانی اماکن ورزشی با مالکیت دولت و بخش خصوصی تهیه شده که به زودی آدرس آن را به مجلس فوری خواهیم داد تا در جریان وضعیت پروژه های ورزشی قرار گیرند.

  سجادی با بیان اینکه دو رویکرد پایه ریزی مبتنی بر نظام آمار ثبتی در جمع آوری داده و استقرار پایگاه های داده یکپارچه در محورهای موضوعی سرمایه انسانی ورزشی در تهیه سند آمایش دنبال شده است، گفت: در تهیه سند آمایش ۶ مرحله طی شده که اکنون در اجرای مرحله ششم یعنی اقدامات پیش رو قرار داریم.

  کشور را با اختلاف و دعوا نمی‌شود اداره کرد 2 بیشتر بخوانید: کشور را با اختلاف و دعوا نمی‌شود اداره کرد

  وی با بیان اینکه ۷۱ اماکن ورزشی در سامانه جامع مبین ثبت شده است، افزود: ۹۲۵ مجموعه ورزشی و ۱۱ هزار و ۶۸۸ ورزشکده داریم که از این تعداد ۷ هزار و ۵۵۹ فضای سرپوشیده و ۴ هزار و ۳۹ فضای روباز داریم و برخی هر دو هستند؛ در مجموع ۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم.

  وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: استان فارس با داشتن هزار و ۱۹۹ مکان ورزشی دولتی ثبت شده بیشترین تعداد مکان ورزشی در کشور و استان قم نیز با داشتن ۱۵۰ مکان ورزشی دولتی ثبت شده دارای کمترین تعداد است؛ ۱۸ درصد از اماکن ثبت شده و مستقر در سامانه در مناطق روستایی و ۸۲ درصد در مناطق شهری است.

  انتهای پیام

  لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=5635

  ارسال دیدگاه

  نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

  نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری علامتگذاری شده اند *

  نظر شما دریافت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.

 • تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است. | پایگاه تحلیلی خبری صبح مجلس