×

گروهی از معاونان وزارت صمت به دلیل منافع شخصی کمر به نابودی اقتصاد بسته اند

منتخب مردم ملایر در مجلس دوازدهم با تاکید بر اینکه وزارتخانه صمت هنوز به این باور نرسیده که مشارکت مردم در اقتصاد نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد، گفت: گروهی از معاونان وزارتخانه یاد شده به دلیل اغراض، منافع شخصی و جمعی کمر به نابودی اقتصاد بسته اند، باید این گروه از معاونان و مدیران را از پیکر این وزارتخانه دور شوند تا شاهد تحقق شعار سال و منویات رهبر انقلاب باشیم.

 • 11 فروردین 1403
 • 0
 • گروهی از معاونان وزارت صمت به دلیل منافع شخصی کمر به نابودی اقتصاد بسته اند

  به گزارش صبح مجلس، احد آزادی‌خواه در خصوص نامگذاری امسال به سال جهش تولید با مشارکت مردمی، گفت: نامگذاری امسال همچون سال‌های گذشته از سوی معظم له تعیین راهبرد برای کشور است، رهبر انقلاب در شعار امسال حضور مردم را شرط جهش تولید دانستند، مشارکت مردم در تولید در واقع رمز رونق اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغالزایی و توسعه است.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انحصاری بودن اقتصاد در دولت‌های مختلف، افزود: دولتی بودن اقتصاد در دولت‌های مختلف آسیب‌های جدی همچون سوء استفاده، بهره وری پایین، رانت و…. به همراه داشته که این مسئله نارضایتی را به دنبال دارد؛ تنها راه مقابله با این موضوع برون سپاری و یا سپردن اقتصاد به دست مردم است.

  عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد پویا اقتصادی مردم محور است، اظهار داشت: اقتصاد دولت محور اقتصادی بیمار است و باید مردم را در عرصه های مختلف اقتصادی وارد کنیم تا شاهد تحول در حوزه‌های مختلف اقتصاد کشور باشیم.

  آزادیخواه با تاکید بر اینکه حوزه‌های مختلف اقتصادی به ویژه وزارتخانه صمت باید از دست درازی بیش از اندازه در واحدهای تولیدی دست بردارند، اظهار داشت: زمانیکه که معاون وزیری به دلیل سوء استفاده، رانت، دست های پشت پرده و… از ارائه مواد اولیه به واحدهای تولیدی خودداری می‌کند نه تنها جهش تولیدی رخ نمی‌دهد بلکه شاهد رشد موانع تولید هم خواهیم بود در چنین شرایطی انتظار مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف اقتصادی ممکن نخواهد بود و دولتی بودن اقتصاد بیش از گذشته خود را نشان می‌دهد.

  نماینده مردم با انتقاد از شعارزدگی معاونان برخی از وزارتخانه‌ها، یادآور شد: در دولت سیزدهم با مدیران و معاونانی روبروهستیم که شعار زده شده اند و متاسفانه کسی توان مقابله با این مهم را ندارد، از جناب آقای رئیسی رئیس جمهور محترم درخواست داریم این گروه از مدیران و معاونان ناکارآمد را از پیکر دولت دور کند.

  وی با بیان اینکه رئیس محترم مجلس همیشه بر حفظ فضای تعاملی قوه مجریه و مقننه تاکید ویژه دارند، یادآور شد: اگر قرار باشد کم کاری معاونان وزارتخانه‌ها در سایه نادیده گرفتن وزرای مربوطه ادامه داشته باشد، تمام سوء مدیریت‌ها در قالب استیضاح در صحن علنی عنوان می‌شود.

  نمود یک هماهنگی و وفاق بین مجلس و دولت 2 بیشتر بخوانید: نمود یک هماهنگی و وفاق بین مجلس و دولت

  آزادیخواه با اشاره به جزئیات دیدار نوروزی نمایندگان با هیات دولت، تصریح کرد: در چند روز گذشته طی دیداری نوروزی با هیات دولت تذکرات لازم به وزیر صمت بابت عملکرد ناکارآمد معاونین وزارتخانه متبوعش داده شد، اگر این ناکارآمدی‌ها ادامه داشته باشد بی تردید وزیر صمت باید پاسخگوی مشکلات ایجاد شده باشد.

  منتخب مردم ملایر در مجلس دوازدهم با تاکید بر اینکه وزارتخانه صمت هنوز به این باور نرسیده که مشارکت مردم در اقتصاد نقش موثری در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد، گفت: گروهی از معاونان وزارتخانه یاد شده به دلیل اغراض، منافع شخصی و جمعی کمر به نابودی اقتصاد بسته اند، باید این گروه از معاونان و مدیران را از پیکر این وزارتخانه دور شوند تا شاهد تحقق شعار سال و منویات رهبر انقلاب باشیم.

  آزادیخواه با تاکید به حفظ سرمایه انسانی کارآمد برای افزایش تولید در کشور، اظهار داشت: امروز به دلیل موانع متعدد شاهد مهاجرت کارآفرینان از کشور هستیم، معاونان و مدیرانی که امروز نامگذار سال‌های متمادی را فقط در حد شعار دانسته نه تنها درصدد رفع موانع برای ماندگاری نخبگان و کارآفرینان نیستند بلکه مسیر را برای خروج آنها هموار می‌کنند.

  این نمایندگان مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نمایندگان از عملکرد وزارتخانه صمت ناراضی و نگران هستند، یادآور شد: وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نقشی اساسی در بهبود وضعیت و اشتغال مردم دارد که متاسفانه امروز به دلیل عملکرد نادرست مسئولان و متولیان این وزارتخانه شاهد رشد تورم و خروج نیروهای کار و کارآفرینان هستیم.

  آزادیخواه با تاکید بر اینکه مجلس آمادگی کامل در تحقق شعار سال دارد، اظهار داشت: قوه مقننه از هر ظرفیتی برای افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و تولید بهره می‌گیرد و آمادگی پذیرش هر نوع لایحه‌ای برای تحقق شعار سال را خواهد داشت. مجلس انقلابی در روزهای پایانی خدمت خود از دولت درخواست دارد به گونه ای وارد تعامل شود که بتوانیم در دو ماه نخستین سال نقشه راهی برای تحقق شعار سال را ترسیم نماییم./ پایان پیام

  لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=14086

  ارسال دیدگاه

  نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

  نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری علامتگذاری شده اند *

  نظر شما دریافت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.

 • تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است. | پایگاه تحلیلی خبری صبح مجلس