×

کنترل قیمت کالاهای اساسی مردم از دست دولت خارج شده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به واقع دولت با دست خود اجناسی از قبیل آب، برق و گاز را گران می کند و در پی این رویکرد، شهرداری ها نیز کرایه تاکسی و اتوبوس را افزایش می دهند که باید دانست همه این بخش ها جزئی از دولت هستند و به نوعی در گرانی ایجاد شده نقش دارند.

 • 28 اردیبهشت 1402
 • 0
 • کنترل قیمت کالاهای اساسی مردم از دست دولت خارج شده است

  به گزارش نمایندگان، جبار کوچکی نژاد با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی مردم بیان کرد:دولت باید در موضوع کاهش قیمت کالاهای اساسی قوانین این بخش را به درستی عملیاتی کند.

  وی با بیان اینکه براساس تصمیم مجلس  دولت باید قیمت کالاهای اساسی را براساس نرخ شهریور سال ۱۴۰۰ تعیین کند، اظهار کرد: درست است که این اقدام ، مقداری در عمل سخت است اما حتما به سفره و معیشت مردم کمک خواهد کرد.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش نرخ تورم تصریح کرد: در حال حاضر نگرانی عمده ما از کسری بودجه دولت است.

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برخی اقداماتی که می تواند شرایط اقتصادی کشور را بهبود ببخشد، اظهار کرد: دولت باید سیستم مدیریتی خود را سبک تر کند چراکه وقتی دولت فربه می شود، به اصطلاح کارها گره می خورد.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد:تنها راه موجود این است که دولت به سمت واگذاری شرکت های تحت نظر خود حرکت کند چراکه این شرکت ها اکثرا زیان ده هستند.

  وی تاکید کرد: اگر مدیریت این شرکت ها دست بخش خصوصی بیافتد تمام شرکت ها سود ده خواهند شد و حقوق کارگران رعایت می شود.

  گزینه های نهایی برای ریاست ودادستانی دیوان محاسبات انتخاب شدند 2 بیشتر بخوانید: گزینه های نهایی برای ریاست ودادستانی دیوان محاسبات انتخاب شدند

  این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت در پی این سیاست منابعی خوبی را جذب خواهد کرد،ادامه داد: دولت باید اموال غیر مولد خود را واگذار کند و ما در این بخش قوانین لازم را پیش بینی کرده ایم.

  این نماینده مجلس با بیان اینکه کنترل بازار از دست دولت خارج شده است،بیان کرد:به واقع دولت با دست خود اجناسی از قبیل آب، برق و گاز را گران می کند و در پی این رویکرد به عنوان مثال شهرداری ها کرایه تاکسی  و اتوبوس را افزایش می دهند  که باید دانست همه این بخش ها جزئی از دولت هستند و به نوعی در گرانی ایجاد شده نقش دارند.

  منبع:خانه ملت 

  انتهای پیام 

  لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=3635

  ارسال دیدگاه

  نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

  نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری علامتگذاری شده اند *

  نظر شما دریافت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.

 • تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است. | پایگاه تحلیلی خبری صبح مجلس