• امروز : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 April - 2024

وزارت دادگستری باید با محتکران برخورد قاطعانه کند

  • کد خبر : 3830
  • یکشنبه 31 اردیبهشت 1402 - 18:49
وزارت دادگستری باید با محتکران برخورد قاطعانه کند

نماینده پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، طی تذکری به وزیر دادگستری، گفت: نظارت دقیق بر بازار و برخورد قاطع با احتکارکنندگان مواد غذایی و خشکبار، امری لازم و ضروری است.

به گزارش نمایندگان ، علی کریمی فیروزجایی در نشست علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

– تذکر عبدالکریم جمیری خطاب به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: ضرورت قرار گرفتن صیادان و ملوانان در شمول مشاغل سخت و زیان آور.

– تذکر کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر به وزیر دادگستری و صنعت و معدن: لزوم نظارت دقیق بر بازار و برخورد قاطع با احتکارکنندگان مواد غذایی و خشکبار.

– تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر امور اقتصاد و دارایی: لزوم تأسیس شعب بانک‌ها به خصوص بانکهای تجاری و صنعتی در شهرستان‌های بهارستان و پرند.

– تذکر پرویز اوسطی نماینده قروه به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم تسریع در حل مشکلات عدیده بهداشتی و درمانی این دو شهرستان.

– تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل به رئیس جمهور: لزوم رسیدگی سریع به علت پرداخت بسیار دیرهنگام حقوق، مطالبات و معوقات فرهنگی و معلمان در اسفند ماه سال ۱۴۰۱٫

– تذکر علی اکبر علی‌زاده برمی نماینده دامغان به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر نفت: لزوم بازنگری و اصلاح محاسبات تعرفه گاز در شهرستان‌ها توسط شرکت ملی گاز. همچنین تذکر به همراه ۲۶  به وزیر کشور: لزوم رعایت عدالت در تخصیص اعتبارات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور. همچنین تذکر به همراه ۲۱ نفرز از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم حفظ ارزش پول ملی در مقابل دلار برای مبارزه با قاچاق کالاها.

– تذکر علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز به وزیر دادگستری: لزوم نظارت بر فروش تولیدات کارخانجات لاستیک سازی و برخورد با  کارخانه لاستیک دنا در موضوع بلوکه کردن پول مردم. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اتمام کمربندی شرق شیراز. همچنین تذکر به همراه ۲۲ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم جلوگیری از فروش زمین‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم افزایش توجه در انتصاب مدیران آموزش و پرورش.

– تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز به رئیس جمهور: ضرورت توجه به حساسیت‌های ایثارگران به ویژه جانبازان ۷۰ درصد در ارتباط با مدیریت امور آنان در استان آذربجان شرقی.

– تذکر علی اکبر علیزاده نماینده شریف دامغان و جمعی از  نمایندگان خطاب به ریاست محترم جمهور مبنی بر لزوم تسریع در اجرای قانون  رتبه بندی معلمان و پرداخت معوقات فرهنگیان.

–  تذکر جناب محمد مهدی زاهدی، نماینده محترم کرمان و راور به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی : لزوم برنامه‌ریزی برای تخصیص سهام عدالت به جاماندگان مستضعف جامعه. همچنین تذکر به وزیر نیرو: ضرورت ساماندهی عدالت محور تعرفه برق مناطق گرمسیر به خصوص در بخش شهرها و روستایی از بخش گلباف کرمان.

– تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان و جمعی از نمایندگان خطاب به رئیس جمهور مبنی بر لزوم افزایش نظارت بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و توجه به نقش مدیران آن در کاهش سرمایه اجتماعی دولت.

– تذکر ولی الله بیاتی، نماینده تفرش و آشتیان و جمعی از نمایندگان خطاب به وزیر نفت : لزوم بازنگری در افزایش قیمت گاز.

–  تذکر حسین امامی راد، نماینده چناران، طرقبه ، شاندیز و گلبهار و جمعی از نمایندگان خطاب به وزیر  ورزش و جوانان مبنی بر لزوم کاهش اجاره‌بهای واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی.

–  تذکر جعفر راستی، نماینده شبستر و جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور مبنی بر ضرورت افزایش دقت در انتخاب افراد برای وزارت آموزش و پرورش.

بیشتر بخوانید: لایحه تجارت پس از ۲۰ سال در مجلس یازدهم تعیین تکلیف شد

– مهدی عسگری، نماینده کرج، اشتهارد و فردیس به همراه ۳۷ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور محترم و وزیر جهاد کشاورزی: لزوم اقدام جدی جهت جلوگیری از افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ با توجه به افزایش قیمت سویا در بازار.

–  تذکر حسین امامی راد، نماینده چناران، طرقبه، شاندیز و گلبهار به همراه ۴۰ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان: لزوم برگشت کامل وجوه درآمدی حاصل از واگذاری اماکن ورزشی به ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها

– تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد و دارایی لزوم تدبیر و برنامه ریزی برای کاهش نرخ تورم در راستای محقق شدن شعار ارسال. همچنین تذکر  به همراه جمعی از نمایندگان خطاب به وزیر راه و شهرسازی: لزوم ایمن سازی حریم ریل راه آهن در داخل شهرها و روستاها.

– تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر میمه و به همراه نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درباره ضرورت تسریع در پرداخت مطالبات شرکت های تولید کننده و توزیع کننده محصولات اساسی کشاورزی و دامداری . همچنین تذکر به وزیر دادگستری: لزوم اجرای قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری و صدور پروانه کارآموزی پذیرفته شدگان در آزمون وکالت سال ۱۴۰۱ ظرف مدت ۶ ماه پس از برگزاری آزمون.

– تذکر محمدرضا احمدی نماینده رشت به همراه ۱۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر نیرو: لزوم اجرایی کردن وعده وزیر نیرو در خصوص بهسازی فاضلاب شهرستان رشت. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم بکارگیری و انتصاب افراد انقلابی و خدمتگذار در پست‌های مدیریتی. همچنین تذکر به همراه ۸ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر نیرو: ضرورت انتخاب مدیران توانمند در مجموعه‌های وزارت نیرو خصوصا توانیر.

– تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم تأمین مسکن و دستمزد مناسب برای کارگران. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:  تأمین بیمه تکمیلی برای کارگران ساختمانی و لزوم تخصیص مکان‌های سرپوشیده جهت استقرار کارگران فصلی و ساختمانی در محل‌های مختلف شهر. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لوزم اجرای طرح قطار سریع‌السیر تبریز – ارومیه و ارومیه – سرو. همچنین تذکر به رئیس جمهور: لزوم ابلاغ منطقه ویژه اقتصادی سرو – ارومیه در استان آذدربایجان غربی. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در تکمیل قطعه سوم تونل بزرگراه ارومیه به تبریز. همچنین به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: ضرورت بازنگری در افزایش سن بازنشستگی کارگران ساختمانی به ۳۵ سال و عدم رعایت قانون سختی کار.

– تذکر جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی نماینده رشت به همراه ۳۴ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم افزایش امکانات خدمات بهداشتی و درمانی در استان‌هایی که قطب گردشگری هستند.

– تذکر علی حدادی نماینده ساوجبلاغ به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: ضرورت افزایش قابل توجه به آثار باستانی شهرستان‌های ساوجبلاغ. همچنین تذکر  به همراه ۱۳ نفر از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی،  گردشگری و صنایع دستی: لزوم توجه به فعال سازی بستر گردشگری آثار باستانی شهرستان نظرآباد. همچنین تذکر به همراه ۱۷ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم رفع کمبود پزشک متخصص و تجهیز بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان نظرآباد.

– تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر به رئیس جمهور: ضرورت تقویت و رفع موانع جذب و هدایت فعالان حوزه تولید پویانمایی کشور. همچنین تذکر  به همراه ۵۴ نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ضرورت برنامه ریزی جهت ایجاد مشوق‌های لازم و رفع موانع جذب فعالان حوزه تولید پویانمایی کشور.

– تذکر احسان ارکانی نماینده نیشابور به همراه ۲۰ نفر از نمایندگان به وزیر کشور: لزوم جلوگیری از دخالت و جانبداری برخی از استانداران و فرمانداران در انتخابات سال ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی.

– تذکر  جعفر قادری نماینده شیراز به همراه ۳۱   به وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی و نفت: ضرورت تسریع در شماره‌گذاری و تأمین سوخت کمباین‌های شماره‌گذاری نشده. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر دادگستری: لزوم دقت در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها در  موضوع آزمون وکالت و کارآموزی پذیرفته شدگان. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی : ضرورت تسریع در واگذاری قطعات باقی مانده خط ریلی شیراز به بوشهر به پیمانکار. همچنین تذکر به همراه جمعی از نمایندگان خطاب به رئیس‌جمهور : لزوم پرداخت پاداش پایان خدمت مستخدمین دستگاه‌های اجرایی به نرخ سال پرداخت و نه بر اساس سال بازنشستگی.همچنین تذکر به  همراه ۲۹ نفر از نمایندگان  به وزرای امور اقتصادی و دارایی و دادگستری: لزوم جلوگیری از فروش اموال واحدهای سهامی عام و خاص برای پرداخت بدهی سهامداران.

– تذکر ذبیح‌الله اعظمی ساردوئی نماینده جیرفت به همراه ۲۳ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در آغاز به کار طرح راه آهن بم – جیرفت با داشتن ردیف در بودجه سنواتی.

– تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان به همراه ۴۷ نفر از نمایندگان به وزرای راه و شهرسازی و کشور: ضرورت تجدیدنظر و بازنگری در طرح هادی روستاها با توجه به گسترش بازگشت مردم به روستاها در برخی مناطق کشور از جمله حوزه انتخابیه اینجانب.

انتهای پیام 

لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=3830

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x