• امروز : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 14 April - 2024

قرار بود در سند چشم‌انداز هر خانوار ایرانی صاحبخانه شود

  • کد خبر : 8813
  • دوشنبه 16 مرداد 1402 - 17:17
قرار بود در سند چشم‌انداز هر خانوار ایرانی صاحبخانه شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس در نطق میان دستور خود با انتقاد از وعده‌های بر زمین مانده دولت در حوزه مسکن، گفت: در افــق ۱۴۰۴ قرار بود با اجرای طرح جامع مسکن بازار متعادل شود و براساس سند چشم‌انداز هر خانوار ایرانی یک خانه مستقل داشته باشد و قرار بود ۸۰ درصد خانوارها در مسکن ملکی خود ساکن شوند.

به گزارش صبح مجلس، فاطمه مقصودی در نشست علنی صبح امروز(دوشنبه ۱۶ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با سلام و درود خدمت ملت شریف ایران  گفت: السلام علیک یا ابا عبدالله و اکرمنا الشهاده وعرض ادب به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) سلام و درود بی کران به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی نایب بر حقش مقام عظمای ولایت و مرجعیت امام خامنه ای مدظله العالی  و با سلام و درود بی پایان بر تمام شهدای راه حق و فضیلت از صدر اسلام؛ در طلیعه گام دوم انقلاب و در حالی که جمهوری اسلامی با مجموعه ای از قوّت ها، ضعف ها ، فرصت ها و تهدیدها روبرو است،‌ باید با همدلی و همراهی میان تمامی ارکان این انقلاب الهی با رویکرد ، حل مشکلات  و ایجاد و افزایش روزافزون رضایتمندی مردم به عنوان مهمترین مولفه امنیت ملی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری عمل نمود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی افزود:امروز نظام اسلامی در سطوحِ استراتژیک و راهبردی، روز به روز قدرتمندتر از پیش، به مسیر نورانی خویش ادامه داده و امروز به عنوان یک قدرت مُهّم جهانی ، شناخته شده است و می بایست نظام الهی مان را با همراهی همدلانه مردم و بزرگترین فرصت که وجود رهبری الهی است با هدف نیل به  ایجاد تمدن نوین اسلامی یاری کنیم. روشن است که استکبار جهانی و آنان که منافع خود را در نتیجه این تحول عظیم و انقلاب عظیم دینی مردمی در تهدید و مخاطره می دیدند، نتوانند آن را تحمّل کرده اند.

مقصودی با انتقاد از افزایش قیمت مسکن در ادامه یادآور شد: در حوزه مـسـکـن در افــق ۱۴۰۴ قرار بود با اجرای طرح جامع مسکن بازار متعادل شود و براساس سند چشم‌انداز هر خانوار ایرانی یک خانه مستقل داشته باشد  و قرار بود ۸۰ درصد خانوارها در مسکن ملکی خود ساکن شوند و در کنار آن کاهش قیمت و اجاره‌بها نسبت به سطح درآمدها به عنوان یکی از نتایج کلان مدنظر  بود و همچنین قرار بود مسکن مردم را درست کنیم!

وی در ادامه یاداور شد: کارمند معمولی نمی تواند در مسکن معمولی زندگی کند و حقوق ۷ الی ۸ میلیون تومانی کفاف مسکن او را نمی دهد. آیا با ۸ تا ۱۰ میلیون می توان  زندگی کرد؟ دولت ها و دولت قول داد مسکن درست کند، .  عهد ما با مردم عزیزمان با همین مردمی که در همه لحظات سخت و دشوار پای کار انقلاب الهی مان بوده اند و هستند این بود .

نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه مردم جامعه باید در یک حالت عادی زندگی بدون استرس و التهاب زندگی کنند، اظهار داشت: صدای مردم بلند است و ما در مجلس صدای مردم هستیم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه تاکید کرد: امروز در رشد تولید، مهار تورم و در راستای محوریت اقتصادی و رشد تولید در پیشگاه ملت با اعتبار به حق و حقیقت و پرهیز از مصلحت های کاذب از حقیقت مظلومیت نظام مردم،دولت مردمی و مجلس انقلابی سخن خواهم گفت.

وی تصریح کرد: من بعد از خدا با مردم صحبت می کنم مردم خوب، شریف و نجیب. عزیزان بدانید روزی که در انجام وظیفه دچار غفلت شویم عده ای به کانون های قدرت و ثروت متکی می شوند و برخی مسئولان و مدیران دنیا طلب خواهند شد،امروز جبهه جهاد میدان اقتصادی،رونق اشتغال و رشد تولید است،امروز هم رکابی با امام جامعه تجلی انسانیت و دین مداری سعادت و حُسن عاقبت را به همراه خواهد داشت.

این نماینده مجلس ادامه داد:تلاش صادقانه در مسیر اشتغال و اقتصاد مردم همتی است که در عرصه میدان سخت بروز و ظهور خواهد داشت، ما چیزی در پرده نداریم و جان بر کف برای تحقق آرمان های انقلاب که کارآمدی دین در اداره امور است و تحقق شعار سال رهبری عزیز و رضایتمندی مردم شریف است به میدان آمده ایم، در حالیکه افرادی با مطامع دنیوی که اهل پرده اند و آنچنان که مردم هم می بینند همین کانون های قدرت و ثروت با تفکری پوسیده و مزورانه در پی ایجاد اخلال و حرکت عظیم اقتصادی  و اشتغال هستند. 

 وی در ادامه افزود: نفوذی های منفعت طلب و جریان انحراف را می گویم،همان هایی که رشد تولید ۱۶۶ درصدی و تحقق منویات شعار سال  رهبری را بر نمی تابند و هراسان و نگران هستند، معلوم است که ثروت و قدرت متراکم به دهانشان مزه داده است و چنان به جگرشان چسبیده که توان دیدن موفقیت دستاوردهای نظام و دولت مردمی را ندارند به همین دلیل مدام در حال کارشکنی،اختلال و برهم زدن نظم تولید و میدان جهاد اقتصادی هستند و همراهی لحظه‌ای جریانات معاند و امپراطوری رسانه ای مبتنی بر تحریف با این گروه، جای بسی تاسف است، باید مراقب تهدید بزرگ باشیم .

وی یادآور شد:کاهش سرمایه اجتماعی در نتیجه ناکارآمدی اشباع شده مدیریتی کشور و شعاری شدن ارزش های اصیل انقلاب در پرتو قبیله نگری و بی تقوایی سیاسی و سوء استفاده از معیارهای انقلاب و ایجاد بحران اقتصادی بوجود امده است، قبیله نفوذ انقلابی نماها که در پیوندی ناگسستنی با کانون های قدرت و ثروت نوظهور در جهت خلاف تحقق علمی شعار سال عمل می کنند و زمینه ساز بیکاری،آسیب های اجتماعی فراگیر شده اند.

نماینده مردم بروجرد ادامه داد: بنده معتقدم ترسیم ماجرای قدرت فرصت طلبان نفوذی فتنه گر در افشای کانون فتنه و انحراف برای جلوگیری از ثبت ناصحیح وقایع و تبیین مسائل پشت پرده ضرورتی عبرت آمیز است،در شرایطی که دولت مردمی  با حداکثر ظرفیت تلاش برای تحقق شعار سال و رشد تولید،مهار تورم است، این جریان نفوذی قدرت طلب  با اقدامات پلید و تحریک افرادی خاص که مزین و آماده شده اند برای این روزها ،سعی در دو قطبی کردن های کاذب و متزلزل نشان دادن مسئولان و بحرانی  نشان دادن  کردن شرایط هستند و تمام تلاش خود را می کنند.

نماینده مردم در مجلس ادامه داد:کدام وجدان بیدار و منصفی منکر این همه دستاورد است،کدام وجدان و آگاه و خداترس تحمل تیغ کشیدن جریان انحراف ،افراطی و قدرت طلب علیه تولید و اشتغال را دارد،سامان کاشی بروجرد،نساجی بروجرد،خودرو سازی بروجرد،سد آبسرده،نیروگاه سیکل ترکیبی از کدام بگویم.

 مقصودی در پایان خاطر نشان کرد:جناب آقای رئیسی به داد تولید بروجرد برسید ،مظلومیت در شهرستان بروجرد استان لرستان بیداد می‌کند و در غبار خیانت و قدرت طلبی نفوذی ها و متاسفانه حمایت های پنهان و آشکار عده ای دستاوردهای دولت مردمی و مجلس انقلابی را به سخره گرفته اند، آقای رئیس جمهور  بیایید و ببینید  خودرو سازی که خود دغدغه اش را داشتید راه افتاده  و نساجی ۱۶۶ درصد رشد داشته و ۱۵۰۰ نفر اشتغال جدید ایجاد کرده،سامان کاشی علیرغم تمام کارشکنی‌ها اورهال و آماده راه اندازی است، مجموعه کارخانجات نساجی بروجرد با همت سهام داران مومن و متعهد  و همراهی کارگران عزیز و شریف  رکوردی بی نظیر در تاریخ تولید و اشتغال در سیاهی غبار آلود پلید و اراده های حرام و آلوده سیاست زدگی  ایستاده است.

انتهای پیام 

لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=8813

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x