• امروز : یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 23 June - 2024

قدردان خون پاک شهدا در مسیر حل مشکلات مردم هستیم/ حکومت ایران مردمی است

  • کد خبر : 2416
  • دوشنبه 3 بهمن 1401 - 11:48
قدردان خون پاک شهدا در مسیر حل مشکلات مردم هستیم/ حکومت ایران مردمی است

در سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س) نماینده اصفهان در مجلس و مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان که حامل سلام قالیباف بودند با حضور در منزل ۴ خانواده شهید از مادران شهدای دفاع مقدس، تکریم کردند.

به گزارش مجلس فوری، زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به همراه الهه عطایی مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان در سالروز وفات حضرت ام البنین(س) با حضور در منزل تعدادی از شهدای دفاع مقدس از مقام مادران شهدا تکریم و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

دیدار با خانواده شهیدان پایدار فرد

شیخی عضو فراکسیون زنان مجلس و نماینده مردم اصفهان با حضور در منزل خانواده شهید پایدار فرد، ضمن ادای احترام به مادر شهیدان پایدار فرد، شهادت را مرگی با عزت دانست و گفت: مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است و شهدا با شهادت خود ثابت کردند که مسیر امام حسین(ع) هیچگاه در طول تاریخ گم نمی‌شود، انقلاب ما به برکت خون شهدا پایدار است. امیدوارم نهالی که ۴۰ سال پیش کاشته شده و امروز به ثمر نشسته، به برکت خون شهدا و با ظهور امام زمان به درختی تنومند تبدیل شود.

دیدار زهرا شیخی با خانواده شهیدان پایدارفرد

در این مراسم مادر شهیدان «محمود، مرتضی و مجتبی پایدارفرد» با بیان خصوصیات اخلاقی فرزندان شهیدش؛ به جزئیات شهادت آنها اشاره کرد و گفت: شهید محمود پایدار فرد در ۱۲ اسفند سال ۶۵ در منطقه شلمچه و شهیدان مرتضی و مجتبی پایدارفرد در آبان و فرودین سال ۶۲ به درجه رفیع شهادت نائل شدند؛ از بارزترین خصوصیات سه فرزند شهیدم می‌توانم به فداکاری و مهربانی آنها اشاره کنم.

وی در ادامه یادآور شد: داغ فرزند به ویژه جوان بسیار سخت است، هنگامی که روح انسان به قدرت جاودانه الهی متصل می شود، پشتوانه لایزال الهی را احساس می‌کنیم و اینگونه است که می‌توانیم در برابر مصائب و مشکلات، استوار و ثابت قدم باشیم.

دیدار با خانواده شهیدان جوادنیا

در ادامه مراسم تکریم مادران شهدا در سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س)؛ نماینده اصفهان در مجلس و مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان با حضور در منزل خانواده شهیدان جواد نیا ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شهیدان از مادر این شهدا تکریم کردند.

دیدار زهرا شیخی با خانواده شهیدان جوادنیا

عطایی مشاور رئیس مجلس یازدهم در حوزه زنان، در این مراسم خطاب به مادر شهیدان جوادنیا، گفت: چه دامنی شما داشتید که چنین شهدایی را تقدیم انقلاب کردید؛ مادران شهدا الگوی صبر و مقاومت هستند و شهیدوار زندگی می‌کنند. همیشه دعای مادران شهید پشتوانه نظام و انقلاب است و ما همه به دعای این بزرگواران نیازمندیم.

شیخی نماینده مردم اصفهان ضمن گرامیداشت مقام تمام شهدا، بخشی از وصیت نامه شهیدان جوادنیا را قرائت کرد و یادآور شد: امیدوارم خداوند کمک کند تا بتوانیم مسیر شهدا را ادامه دهیم، بی تردید تمام مادران که شهیدی برای انقلاب داده‌اند  مسیر زینب گونه را در پیش گرفته‌اند.

مادر شهیدان؛ «علی، یونس، احمد و محمد جوادنیا» در این دیدار با بیان جزئیات شهادت فرزندانش، به مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: وصیت فرزندان من این بود که در انظار گریه نکنید، کاری نکنید که دشمن شاد شویم. من هم هیچ موقع در انظار گریه نکردم و هر زمانی اشکی ریختم برای مظلومیت حسین (ع) بود، از مسئولان دولتی به خصوص نمایندگان مجلس درخواست دارم، مشکلات جامعه به ویژه تورم افسار گسیخته را کنترل کنند، مردم ایران همیشه پای بند این نظام و انقلاب بوده و هستند امروز مشکلات اقتصادی زیادی بر دوش جامعه به ویژه اقشار ضعیف است.

دیدار با خانواده شهیدان حاجی شاه

در ادامه مراسم تکریم مادران شهدا در سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س)؛ نماینده اصفهان در مجلس و مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان با حضور در منزل خانواده شهیدان حاجی شاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شهیدان از مادر این شهدا تکریم کردند.

دیدار زهرا شیخی با خانواده شهیدان حاجی شاه‌

عطایی مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان در این دیدار صمیمی ضمن تکریم از مقام این مادر گرامی، ایشان را اسوه صبر و استقامت دانست و گفت: صبر بالاترین ویژگی مادران شهید است، قالیباف ضمن رساندن سلام از شما درخواست دارند فرزندان این سرزمین را از دعای خیرتان محروم نکنید.

مادر شهیدان؛ «شهناز، ناصر و حسین حاجی شاه» در این دیدار با اشاره به فضایل اخلاقی شهنار دختر شهیدش، گفت: شهناز فرزند سوم خانواده بود اما نقش فرزند اول را ایفا می‌کرد، ایشان مدرک دیپلم را داشتند و در جهاد سازندگی مشغول به کار بودند، بالاترین ویژگی دختر شهیدم مهربانی او بود.

بیشتر بخوانید: فیلم گرفتن از دیگران توسط یک طلبه خوب و مناسب نیست

وی با تاکید به اینکه شهناز بر روی حجاب و پوشش خود بسیار حساس بود، اظهار کرد: دخترم اعتقاد راسخی به حجاب حضرت زهرا(س) داشت و با تمام عقاید و افکار جامعه همراه بود، این مسئله را در انتخاب دوستان خود رعایت کرده بود به گونه‌ای که با طیف‌های مختلفی از دختران به لحاظ پوشش دوستی داشت.

مادر شهیدان؛ «شهناز، ناصر و حسین حاجی شاه» با بیان اینکه راه شهدا مسیری برای موفقیت است، یادآور شد: بارها از اقشار مختلف جامعه سوال شده که آیا جنگ اتفاق بیفتد باز حاضر هستید برای دفاع از این کشور به میدان بیایید؟ بنده به عنوان مادر سه شهید بی منت برای آرمان‌های انقلاب و دفاع از خاک این سرزمین به هر شکلی که شده به میدان می‌آیم.

وی با بیان اینکه چشم انتظاری برای آمدن فرزند بسیار سخت است، گفت: از سال ۶۰ چشم به در هستم که فرزندم حسین بیاید، اما خدا را شاکرم که در مسیر حضرت زینب(س) و ام البنین(س) گام برداشته ام.

دیدار با خانواده شهیدان شهیدی

در ادامه مراسم تکریم مادران شهدا در سالروز وفات حضرت ام‌البنین(س)؛ نماینده اصفهان در مجلس و مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان با حضور در منزل خانواده شهیدان شهیدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شهیدان از مادر این شهدا تکریم کردند.

دیدار زهرا شیخی با خانواده شهیدان شهیدی

مادر شهیدان؛ «مجید، مهدی و اسماعیل شهیدی» در این دیدار صمیمی از نمایندگان مجلس پیگیر حل مشکلات جوانان این سرزمین شد و گفت: شهیدان ایران برای آرمان‌های انقلاب جنگیدند که یکی از این آرمان‌ها حل مشکلات جوانان بود، امروز بسیاری از نخبگان و جوانان تحصیلکرده بیکار هستند، از مسئولان درخواست دارم حمایت جدی از آنها  داشته باشند؛ مجلس باید به عنوان نهادی قانونگذار قوانینی را در راستای کاهش نرخ بیکاری و افزایش ازدواج جوانان داشته باشد.

وی ادامه داد: دشمنان حاضر نیستند موفقیت و فرصت‌های ایران را ببیند، نمایندگان مجلس باید میان اقشار مختلف جامعه از دانشجویان گرفته تا کارگران حضور داشته باشند و مشکلات آنها را از نزدیک لمس کرده و درصدد حل آنها باشند.

در این  دیدار صمیمی شیخی، نماینده مردم اصفهان با بیان انقلابی عمل کردن مجلس یادآور شد: اگر هر فردی در جایگاه خود به درستی عمل کند بی تردید شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات جامعه خواهیم بود، بنده به عنوان یکی از نمایندگان مردم در قوه مقننه مطالبات مردم را به صورت جدی پیگیر هستم.

نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: در یک جنگ نابرابر رسانه ای  قرار داریم که آگاهی و بصیرت جوانان در نحوه برخورد در این جنگ شناختی بسیار مهم است، کودکان دوران انقلاب با جنگ و دفاع از این سرزمین بزرگ شده‌اند و جنگ را با تمام وجود لمس کرده‌اند، امیدواریم قدردان خون پاک شهدا در مسیر حل مشکلات مردم باشیم.

عطایی مشاور رئیس مجلس در حوزه زنان در این مراسم با تاکید به اینکه به برکت خون شهدا امروز انقلاب اسلامی پابرجاست؛ اظهار کرد: بهترین جوانان ما در سال ۵۷ به میدان آمدند و شهید شدند، اگر جوانان آن زمان امروز در میدان بودند بی تردید کمتر با مشکلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… روبرو بودیم.

وی با اشاره به اینکه حکومت امروزی ایران حکومت مردمی است، ادامه داد: امروز از هر خانواده ایرانی فردی به عنوان معلم، کارمند، نظامی و… مشغول به کار است این نشان می‌دهد این حکومت بر مبنای مردم پایه گذاری و اداره می‌شود اما در تلاش هستیم جوانان نخبه را وارد سیستم اجرایی کشور کنیم.

در پایان این ملاقاتها، نماینده مردم در مجلس یازدهم به همراه مشاور رئیس مجلس به نمایندگی از قوه مقننه با اهدای یادبودی، از خانواده این شهیدان بزرگوار قدردانی کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=2416

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.