×

دلدادگان انقلاب اسلامی به خاطر رقابت بذر ناامیدی در جامعه نمی کارند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه هر کسی که دلداده انقلاب است نباید به خاطر رقبای خود بذر ناامیدی را در جامعه بکارد، گفت: انقلاب اسلامی بود که برای ایران و جهان اسلام تولید قدرت کرد.

دلدادگان انقلاب اسلامی به خاطر رقابت بذر ناامیدی در جامعه نمی کارند

به گزارش صبح مجلس، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای ستاد گرامیداشت دهه فجر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که بعد از ظهر امروز(چهارشنبه، ۴ بهمن ماه ۱۴۰۲) در مجلس برگزار شد و ۳۲ ستاد استانی نیز به صورت برخط و ویدئو کنفرانس در آن مشارکت داشتند، ضمن تبریک ولادت امیرالمومنین علی(ع) با بیان اینکه امام(ره) و شهدا که نباید در هیچ مقطعی از آنها غفلت کرد، حادثه بزرگی را در دوره معاصر رقم زدند، گفت: با این حال امروز اقدامات آنگونه که باید و شاید رخ نمی دهد تا نسل آتی نیز بتواند از اهداف انقلاب آنگونه که شایسته است، آگاهی داشته باشد البته دشمن هم در این زمینه نقش داشته و تلاش می کند تا انقلاب در آینده رخ‌ نمایی نکند.

بالندگی‌های امروز ایران از قبال انقلاب اسلامی است

دکتر قالیباف در ادامه با تأکید بر اینکه نباید در زمینه تبیین اهداف انقلاب غفلت کنیم، گفت: وقتی به ایران عزیز می نگریم در می یابیم که بی شک با انقلاب اسلامی از بالندگی هایش برخوردار شده است. اما امروز آنقدر از فرصت ها غفلت کرده ایم که مردم با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند و دشمنان که از ایران کینه به دل دارند از این فرصت ها سوءاستفاده می کنند.

دکتر قالیباف افزود: حضرت امام(ره) در سال ۴۳، دشمن اصلی ما را رژیم صهیونیستی معرفی کردند و آن را نقطه اصلی بیچارگی ها در جهان اسلام و ایران دانسته و فرمودند این رژیم دست نشانده آمریکا بوده و آنها این رژیم را با توجه به اهداف خود ایجاد کرده اند.

رئیس مجلس در ادامه یادآور شد: آن زمان برخی افراد در حلقه های نخست اطراف امام(ره) نیز هیچ شناختی از رژیم صهیونیستی و پایه های آن نداشتند اما امروز می بینیم که وضعیت و پایه های رژیم صهیونیستی بعد از عملیات طوفان الاقصی تا چه حد نابسامان و متزلزل شده است.

انقلاب اسلامی برای ایران و جهان اسلام تولید قدرت کرد

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب نه تنها برای ایران بلکه برای جهان اسلام تولید قدرت کرد، گفت: تا پیش از وقوع انقلاب، دولت های اسلامی و امت اسلامی در برابر قدرت های شرق و غرب منفعل بودند اما عظمت امام(ره)، انقلاب و مردم ایران باعث شد اسلام احیا شده و از کنج حجره ها به عرصه بیاید و هر روز قوی تر شود.

بزرگداشت انقلاب اسلامی به دهه فجر خلاصه نمی‌شود

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان اضافه کرد: شهید سلیمانی با ایجاد انسجام اجتماعی در جهان اسلام توانست با مردم و امت اسلامی افتخارات بزرگی را بیافریند که همه نتیجه عظمت انقلاب اسلامی است از این رو باید بدانیم که بزرگداشت انقلاب اسلامی در دهه فجر خلاصه نمی شود و مردم ما باید بدانند در همه ابعاد زندگی روزمره خود، انقلاب با آنها مأنوس بوده و هر حرکتی از ما مسئولین چه مثبت و چه منفی تفسیری از انقلاب محسوب می شود.

وی افزود: عظمت امام(ره) و انقلاب امروز توانست اینها را ممزوج کند از این رو باید بدانیم هرچه از مرکز نور و انقلاب فاصله بگیریم به سمت افراطی گری حرکت خواهیم کرد و به جای اینکه منسجم حرکت کنیم دچار انشعاب می شویم و این کارها هیچ نسبتی با انقلاب و فرهنگ شهدا ندارد.

فرهنگ شهادت باعث ایستادگی ملت غزه در برابر رژیم صهیونیستی شده است/ ضرورت اثبات کارآمدی دین در جامعه

شکل‌گیری کمیسیون فرهنگی نیازمند توجه هیات رئیسه 2 بیشتر بخوانید: شکل‌گیری کمیسیون فرهنگی نیازمند توجه هیات رئیسه

دکتر قالیباف گفت: شهید سلیمانی برایندی از همه اقداماتی است که توانست انقلاب را به معنای واقعی کلمه و با تکیه بر فرهنگ جهاد و شهادت، صادر کند.

وی با انتقاد از رفتارهایی که به دروغ تلاش می کند مردم را از انقلاب دور کند گفت: مگر کسی می تواند فرهنگ جهاد و شهادت را داشته باشد اما فردی دزد و اختلاس گر شود. این ثمره و نتیجه فرهنگ شهادت است که باعث می شود تعداد اندکی از افراد در غزه در مقابل رژیم صهیونیستی با آن حجم از تجهیزات نظامی ایستادگی کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: اگر امروز از من بپرسند چگونه باید فرهنگ انقلاب و جهاد و شهادت را گسترش دهیم و ترویج کنیم می گویم همه ما مسئولان تنها یک وظیفه داریم و آن این است که کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برسانیم که در حال حاضر نقطه آسیب ما است و هرچه زمان می گذرد بیشتر نیاز داریم درباره آن تصمیم گیری کنیم.

ایام الله دهه فجر، یک بزنگاه است/ به خاطر حذف رقبا، بذر ناامیدی را در جامعه نکاریم

وی با بیان اینکه ما در شناخت مسائل دچار مشکلاتی هستیم و برای حل آن به خاطر ایراداتی که در مدیریت داریم، از همه ظرفیت ها استفاده نمی کنیم، گفت: همه ظرفیت های ما نقاط قوت هستند اما آنها گاهی به دلیل‌ مشکلات مدیریتی آنها را تبدیل به نقاط ضعف می کنیم.

دکتر قالیباف گفت: دهه فجر در کنار اینکه ایام الله است یک بزنگاه نیز هست تا به ما اهمیت فرصت های ایجاد شده توسط انقلاب را گوشزد کند. ایام الله از این باب باعظمت است که به ما متذکر می شود از چه موضوع مهمی غفلت کرده ایم.

دکتر قالیباف در ادامه با تأکید بر اینکه ایام دهه فجر به نام شهدا، امام شهدا و آرمان های شهدا است که باید به آن توجه کنیم، یادآور شد: آنچه امروز ایران و انقلاب عزیز ما را حفظ می کند، شعله ور شدن امید در دل یکایک مردم ما است. هر کسی که دلداده است باید این امید را زنده کند و نباید به خاطر رقبای خود بذر ناامیدی را در جامعه بکاریم که متأسفانه شاهد برخی از این موضوعات هستیم.

به گزارش صبح مجلس، محمدحسین موسی پور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: بر اساس فرمایشات رهبری باید نسبت به گرامیداشت ایام الله همت گمارد که پایه های نظام را مستحکم کرده و ارتباط میان ملت را تقویت می کند از این رو تا کنون برنامه های بسیاری در سطح کشور برای گرامیداشت مناسبت دهه فجر و تبیین اهداف انقلاب اسلامی تدوین و اجرا شده است.

حشمت الله قنبری رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد برای برگزاری جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی، بر استفاده از این ظرفیت در راستای افزایش مشارکت و برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات اسفند تأکید کرد.

همچنین در این جلسه تعدادی از اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رؤسای ستادهای گرامیداشت دهه فجر استان ها گزارشی از عملکرد این شورا و ستادهای خود برای برگزاری مراسم و جشن های این دهه ارائه کردند./پایان پیام

لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=13638

ارسال دیدگاه

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری علامتگذاری شده اند *

نظر شما دریافت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.

1 نظر

  1. جانبازان معسرین گفت:

    سلام صاحب ده فجر کی ها هستن خوب که خودتون اسم گذشتین معسرین اینها مادر زاد معسرین نبودند الان با ۵ملیون تومن خونشون به شیشه گرفتین خدا جای حق نشسته ما که عمرمون فنا رفت می سپاریم بخدا قالیباف نوروزی امیر ابادی حاجی بابایی خدا توان جانبازان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که اسم معسرین گذشتین از بچهاتون می گیره به همه بودجه هست بجز جانبازان رزمندگان زیر ۲۵درصدها خدا را شاهد می گیرم از بی پولی بی پارتی بازی ما ها زیر ۲۵ماندیم شما ها هم خدا را نمی شناسید بازم میسپاریم دست خدا

  • تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است. | پایگاه تحلیلی خبری صبح مجلس