×

در موضوع حجاب با کسانی که با حکم خدا مقابله کرده و پرده دری کنند باید قاطعانه برخورد شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که ما در هر سه قوه باید با هماهنگی و همدلی کار را پیش ببریم تاکید کرد: اگر خروجی این هماهنگی به هم افزایی منجر نشده و مردم از آن منفعت نبرند، هیچ دستاوردی نخواهیم داشت

 • کمیسیون‌ها
 • نویسنده:
 • 5 تیر 1402
 • 70 بازدید
 • 0
 • در موضوع حجاب با کسانی که با حکم خدا مقابله کرده و پرده دری کنند باید قاطعانه برخورد شود

  به گزارش مجلس فوری، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک مسئولان عالی قوه قضائیه با مجلس فوری مجلس شورای اسلامی که عصر امروز (یکشنبه، ۴ تیر) با حضور حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در محل این قوه برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه به مجموعه دستگاه قضا، شورای عالی قضایی و قضات شریف و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه شهید دکتر بهشتی (ره)، گفت: منافقان در ابتدای انقلاب، چهره ها، عناصر و ارکان مهم کشور را شناسایی کرده و همه آنها را هدف ترور قرار دادند و انصافاٌ همه دیدیم که دیگر چهره ای مانند شهید بهشتی تکرار نشد.

  همدلی قوا باید منجر به هم‌افزایی و کسب منفعت مردم شود

  وی در ادامه با اشاره به اهمیت دو قوه قضائیه و مقننه برای حل مشکل مردم، عنوان کرد: ما در هر سه قوه باید با هماهنگی و همدلی کار را پیش ببریم و اگر خروجی این موضوع منجر به هم افزایی نشده و مردم از آن منفعت نبرند، هیچ دستاوردی نخواهیم داشت.

  مردمی‌سازی مبارزه با فساد در تمامی ابعاد با تصویب قانون حمایت از گزارشگران فساد

  قالیباف با اشاره به تصویب قانون حمایت از گزارشگران فساد در مجلس، گفت: هم اکنون این قانون میان مجلس، هیئت عالی نظارت و شورای نگهبان در رفت و آمد است که البته در نهایت بخش اصلی این مصوبه در معرض ابلاغ است و این قانون در کنار مبارزه با فساد، برخی رفتارهای سوءاستفاده گرانه تعداد معدودی از افراد را نیز از بین می برد.

  رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با اشاره به تأکید رهبر انقلاب برای مردمی سازی با بیان اینکه این قانون، مبارزه با فساد را در تمامی ابعاد مردمی سازی خواهد کرد، اظهار کرد: ما نیز بسیار تلاش کرده ایم که این موضوع باعث افزایش تعداد پرونده های قوه قضائیه نشود؛ این قانون یک فرصت است که اگر قوای مقننه و قضائیه با محوریت قوه قضائیه در این بخش به درستی کار را پیش ببرند، می توان آثار خوبی از نتیجه آن دریافت کرد.

  اقدامات مجلس برای حل مشکل مسکن و لزوم همکاری سایر قوا در اجرای قوانین

  وی در ادامه با اشاره به مشکل مسکن و ورود مجلس به این موضوع و تصویب قانون جهش تولید مسکن با محوریت ایجاد توازن عرضه و تقاضای مسکن، به تصویب قانون دیگری برای تعیین مالیات بر خانه های خالی با هدف جلوگیری از انباشته شدن سرمایه در بخش مسکن اشاره و اظهارکرد: این قانون برای کوتاه مدت موثر خواهد بود و قانون جهش تولید مسکن برای درازمدت تأثیرگذار است.

  وی افزود: قانون کنترل و ساماندهی اجاره بها و قیمت گذاری مسکن نیز موضوع مهم دیگری است که در مجلس تصویب شد و رفت و برگشت آن در شورای نگهبان در حال انجام است و به زودی نهایی خواهد شد؛ در این بخش، قوه قضائیه می تواند با نظارت خود باعث شود از افراد مظلوم به خصوص در حوزه مسکن که تبدیل به موضوعی غیرقابل تحمل برای مردم شده، حمایت شده و باعث شود فشارهای روحی و روانی مردم در این بخش کاهش یابد.

  وی تاکید کرد: ما باید صدای مستأجران را به معنای واقعی فهمیده و مشکلات آنها را حل و فصل کنیم و باید بدانیم هیچ موضوعی مهم تر از سروسامان دادن به این بخش نیست چرا که گاهی تا هشتاد درصد درآمد مردم برای اجاره مسکن هزینه می شود و تنها ۲۰ درصد برای زندگی آنها باقی می ماند و حتی اگر زن، مرد و فرزند خانواده کار کنند، توانایی تأمین اجاره را ندارند، لذا حل مسئله مسکن ارتباط مستقیم با معیشت مردم دارد.

  ساماندهی اسناد غیررسمی

  قالیباف در ادامه به موضوع ساماندهی اسناد غیررسمی و سامان دادن آن در مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع، پرونده های زیادی را به سمت قوه قضائیه می آورد که بعد از بررسی و پیگیری های مداوم اکنون به جایی رسیده ایم که مسئله در مجمع تشخیص مصلحت در حال بررسی است.

  رئیس مجلس یازدهم ادامه داد: تشخیص مصلحت به این معنا است که مصلحت جامعه را در نظر بگیریم که این از نکات مهم است و تصمیم دقیق و درست در این موضوع نیز پرونده های قضایی ورودی به قوه قضائیه را کاهش می دهد از این رو اولین منفعت آن را خود قوه قضائیه کشور می برد.

  متخلفین در عدم پرداخت مطالبات گندمکاران به دستگاه قضا معرفی می‌شوند 2 بیشتر بخوانید: متخلفین در عدم پرداخت مطالبات گندمکاران به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

  قوه قضائیه شعبه‌ای برای اجرای ماده  ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس قرار دهد

  قالیباف در ادامه با اشاره به درخواست مجلس برای کمک قوه قضائیه به مجلس برای اجرای ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: درخواست ما از قوه قضائیه این است که یک شعبه برای این موضوع در نظر گرفته شود چرا که جایی است که در ساماندهی کشور و نظارت بر مدیران و مسئولان و انجام وظایف آنان موثر خواهد بود و مردم باید آثار نظارت مجلس طبق ماده ۲۳۴ آئین نامه را ظرف مدت معقولی ببینند و این نظارت بازدارندگی داشته باشد.

  مجلس در کمترین زمان ممکن لایحه عفاف و حجاب را دنبال می کند

  رئیس قوه مقننه در ادامه با اشاره به لایحه حمایت از عفاف و حجاب گفت: معتقدیم اگر این لایحه با پختگی لازم پیگیری نشده و با دقت پیش نرود و همه ساحت های عفاف و حجاب در آن دیده نشود و  صرفا برای جرم انگاری قانون گذاری شود و حتی در جرم انگاری نیز دقت و توجه نداشته باشیم، کار عجله ای انجام داده و صرفا رفع تکلیف کرده ایم و در ادامه با مشکل پیچیده تری مواجه خواهیم بود که برای دشمن فرصت ایجاد کرده و دل خانواده شهدا و ملت ایران را خواهد شکست.

  وی در عین حال  یادآور شد: مجلس مصمم است در کمترین زمان ممکن این لایحه را دنبال کند و ما بر خود فرض می دانیم که در بررسی این موضوع حتی یک روز تأخیر نداشته باشیم و اگر تأخیری در جریان آن ایجاد کنیم در پیشگاه خداوند و شهدا مسئول هستیم وباید به گونه ای عمل کنیم که بررسی این لایحه به صورت دقیق و قاطع پیش برود.

  با کسانی که برای مبارزه با حکم خدا به صحنه آمده و پرده دری می کنند باید محکم و قاطع برخورد کنیم

  قالیباف با تاکید برکار فرهنگی در موضوع عفاف و حجاب، گفت: البته با کسانی که با هدف مبارزه با حکم خدا به صحنه آمده و پرده دری می کنند باید محکم و قاطع برخورد کنیم تا نقش بازدارندگی نیز داشته باشد و با قانون ادب شوند.

  ظاهر یک دادگاه نیز بخشی از هیمنه و قدرت قوه قضائیه است/ در جریان بررسی برنامه هفتم به قوه قضائیه توجه می‌کنیم

  وی در ادامه با بیان این که همه ما در مجلس طی بررسی لایحه برنامه هفتم قصد کمک به قوه قضائیه را  داریم به توضیحات معاون اول قوه قضائیه درباره برخی ساختمان ها فرسوده این قوه که محل رسیدگی به پرونده هاست اشاره کرد و گفت: ظاهر یک دادگاه نیز بخشی از هیمنه و قدرت قوه قضائیه است و امیدوارم در این زمینه تصمیم های خوبی گرفته شود.  

  رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: افزایش سقف بودجه خط قرمز است اما با احتساب همه محدودیت ها، تلاش داریم در جریان بررسی برنامه هفتم به این موضوعات نیز توجه کنیم تا ان شاء الله رضایت مردم که تبلور رضایت الهی است را کسب کنیم.

  منبع:ایسنا

  انتهای پیام 

  لینک کوتاه (کلیک کنید): https://sobhemajles.ir/?p=6147

  ارسال دیدگاه

  نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

  نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

  نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری علامتگذاری شده اند *

  نظر شما دریافت شد و پس از بررسی منتشر خواهد شد.

 • تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است. | پایگاه تحلیلی خبری صبح مجلس